SIKÇA SORULAN SORULAR

 

BONVAGON NEDİR?

BONVAGON, 2011 yılından bu yana "Gezer, Seçer, Getirir!" mottsuyla dünya genelindeki özgün markaları ve tasarım ürünlerini üyelerinin beğenisine sunan bir alışveriş platformudur.

 

Neden üye olmalıyım?

Günlük hayatınızın temposunu bozmadan, köşe bucak dolaşıp yorulmadan, mağaza arama derdiniz olmadan hayatınızı daha zevkli hale getirecek ürün ve hizmetler satın almak için BONVAGON’a üye olmalısınız.

 

Alışveriş güvenli midir?

BONVAGON size dünya standartlarında bir güvenlik sistemi ve ağı sunmaktadır. İşlem güvenliğinizi sağlamak için her gün online alışveriş sistemlerindeki yenilikler takip edilmekte ve güvenlik standartları en üst seviyede uygulanmadır. Bundan dolayı en güvenilir alışveriş siteleri arasında bulunan BONVAGON'dan alışveriş yapmak güvenlidir. 


Nasıl çalışır?

BONVAGON'dan, internet sitesinin yanı sıra Kanyon ve Akasya'da bulunan mağazalarından alışveriş yapabilirsiniz. 


Mağazanız var mı?

Evet var. BONVAGON’un ilk sabit mağazası tüm seçkin ürünleriyle Kanyon Alışveriş Merkezi'nde bulunuyor. Kanyon -2 katında MAKRO'nun karşısında bulunan mağazamızda siz değerli müşterimizi heyecanla bekliyoruz. İkinci mağazamız ise Akasya Acıbadem Alışveriş Merkezi'nin 2. katında sizleri bekliyor.

 

Üyelik ücretli mi?

BONVAGON’a üye olmak ücretsizdir.

 

Nasıl üye olabilirim?

BONVAGON'a üye olmak için www.bonvagon.com anasayfamızdki "Üye ol" seçeneğini tıklayarak, açılan sayfadaki ilgili alanları doldurmanız yeterlidir.

 

Üyelik şifremi unuttum. Ne yapmalıyım?

Üye giriş sayfasındaki "Şifre hatırlatma" linkine e-posta adresinizi bıraktığınızda, yeni üyelik şifrenizi oluşturabileceğiniz sayfanın linki adresinize gönderilecektir.

 

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Üst menüde yer alan "Hesabım" linkine tıklayıp, girdiğiniz sayfada "Şifre Değiştir" bölümünden yeni şifre oluşturabilirsiniz.

 

Üye oldum ama siteye tekrar giriş yapamıyorum.

E-posta adresinizi doğru girdiğinizden emin olun. Üyelik esnasında BONVAGON’dan ‘hoş geldiniz’ temalı bir e posta almadıysanız e posta adresinizi yanlış girmiş olabilirsiniz demektir. (E-postalarınızı kontrol ederken spam ya da junk kutularını da kontrol edin.)

 

E-posta adresimi nasıl değiştiririm?

E-posta adresinizi değiştirmek istiyorsanız, yeni bir hesapla tekrar üye olmalısınız.

 

Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?

Üyeliğinizi "Hesabım" bölümündeki Hesabımı Sil seçeneğinden iptal edebilirsiniz.

İptal ettikten sonra aynı e-posta adresiyle üyeliğinizi aktive edebilirsiniz.

 

Hediye Çeklerimi nasıl kullanabilirim?

Sipariş verme işleminizin üçüncü adımı olan ‘Ödeme’ sayfasında, “Hediye Çeki Ekle” alanı bulunmaktadır. Burada hediye çeklerinizin sıralandığı listeden kullanmak istediğiniz çeki tıklayarak seçebilir ve alışveriş tutarınızda indirim sağlayabilirsiniz.

 

Bir alışverişte en fazla kaç adet hediye çeki kullanabilirim?

Her alışverişte ancak bir adet hediye çeki kullanabilirsiniz. Kullandığınız hediye çekinin değeri, alacağınız ürün ya da ürünlerin toplam fiyatından daha az olmalıdır. Kazanılan hediye çekleri üyeye özeldir, başkasına devredilemez. Hediye çeki değeri nakite çevrilemez.

 

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Siparişinizi "Hesabım" sayfasındaki "Siparişlerim" kısmından takip edebilirsiniz.

"Kargodaki siparişlerim" seçeneği ile de, teslimat durumunu takip edebilirsiniz.

 

Sipariş adresimi nasıl değiştirebilirim?

Adreslerinizi Hesabım sayfasından istediğiniz zaman değiştirebileceğiniz gibi sipariş esnasında "Fatura ve Teslimat Adresi" ekranı geldiğinde yeni adres butonuna tıklayarak yeni bir adres oluşturabilirsiniz.

 

Siparişlerimi birleştirebiliyor muyum?

Evet. Farklı alanlardan seçtiğiniz ürün ve hizmetler tek bir sepette birleştirilebilmektedir.

 

Sipariş Teslim Süresi

Siparişleriniz o markaya ait anlaşma kapsamında belirlenen süre içinde hazırlanır ve Kargo Şirketinin belirleyeceği teslim süresi içinde tarafınıza ulaştırılır.

 

Teslim Edilemeyen Siparişler

Kargo firması belirtmiş olduğunuz adrese siparişinizi teslim eder. Adresinizde bulunamamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılır. 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden almamanız durumunda siparişiniz BONVAGON’a iade edilir.

 

Hangi ödeme şekilleriyle alışveriş yapabilirim?

Kredi kartı ve paypal aracılığı ile ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca Kanyon'daki mağazamızdan nakit para ile de alışveriş yapabilirsiniz.

 

Kredi kartıyla alışverişlerde taksit mümkün mü?

Anlaşmalı olduğumuz bankalara ait kredi kartlarına taksit imkanı bulunmaktadır. Taksit opsiyonlarını ödeme sayfasında görebilirsiniz.

 

Aldığım ürünlerin fiyatlarına KDV dahil midir?

BONVAGON sitesindeki her ürün KDV dahil fiyatlandırma ile satışa sunulur.

 

Ödemelerde kredi kartı güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Ödeme güvenli bir SSL şifreleme üzerinden aracısız olarak ödeme hizmet sağlayıcımız ve anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından gerçekleştirilir. Kişisel ödeme bilgileriniz kesinlikle BONVAGON'da tutulmaz, üçüncü şahıslara iletilmez ve üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

 

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Ürününüzü sevkiyata çıkmadan önce iptal edebilirsiniz. "Kargodaki Siparişlerim"seçeneğinin altındaki "Teslimat durumu"nun yanındaki "İptal" butonu aktif ise iptali gerçekleştirebilirsiniz.

Eger siparişinizin statüsü "Kargolandı" durumunda ise "İade prosedürü"nü takip edin.

 

Satın aldığım ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

Siparişinizi teslim almadan önce iptal etmeye karar verirseniz, telefonla 2163140702 veya e-mail destek@bonvagon.com adresinden ile bize ulaşmanız ve iptal isteğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.

Siparişinizi teslim aldıktan ve paketi açtıktan sonra "Ürün İade Prosedürü"nü izlemeniz gerekmektedir. Ürünü yedi iş günü içerisinde iade edebilirsiniz.

Öncelikle "Müşteri iletişim formu"'nda "İptal ve iade işlemleri" seçeneğini seçerek ilgili alana

Sipariş numaranızı,

İade edeceğiniz ürün adedini,

İade edeceğiniz ürünün kodunu,

Siparişinizi iade etme sebebinizi içeren bir metin yazarak gönder linkini tıklayın.

Müşteri Hizmetlerimizden "İade Edebilirsiniz" onayını bekleyin. Bu onay gelmeden önce siparişinizi iade etmeyin.

 Ürünün iade edilebilmesi için, tahrip edilmemiş, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarlarıyla birlikte, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir.

 

Aldığım ürün kusurlu çıktı.

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde yukarıdaki adımları izleyerek ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Şikayetiniz tedarikçi firmalara iletilerek inceleme süreci başlatılır. Üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir. Üründeki herhangi bir problemden kaynaklanan bir iade var ise, iade kargo ücreti BONVAGON tarafından ödenir.

 

İade Kapsamı Dışındaki Ürünler

Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmeleri.

b) Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tüketici tarafından ambalajının açılmış olması şartıyla, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

d) Gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

e) Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmeler.

f) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.

 

Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

 

İade etme süresi kaç gündür ?

Tüketici Kanunu'na göre, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" ürünü teslim aldığınız ilk yedi iş günü içerisinde geçerlidir. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 

İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

Sebep Göstermeden Cayma Hakkı'nı kullanarak gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları size aittir. Paketinizi UPS Kargo'yu 444 00 33 numaralı telefondan arayarak yapabilirsiniz.

 

Hediye çeki ya da indirim kuponlarıyla satın aldığım ürünün iadesinde çek ve puanlarım da iade ediliyor mu?

İade edilen siparişlerinizde kullanmış olduğunuz hediye çekleriniz ve indirim kuponlarınız, iadenizin onaylanmasının ardından hesabınıza tekrar yüklenir.

 

İade işleminden ne kadar zaman sonra ödeme hesabıma yansıyor?

İade ürün bedeliniz, iade ettiğiniz ürün depoya ulaştığı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra beş gün içinde bankanıza yatırılır.

 

Satın aldığım ürünü teslim aldım fakat memnun kalmadım değiştirebilir miyim?

Hayır. Değiştirme yapılmamaktadır ama 7 (yedi) iş günü içerisinde iade işlemini başlatabilirsiniz.

 

Bonvagon.com

E-posta: destek@bonvagon.com

GİRİŞ YAP x

BONVAGON dünyayı köşe bucak dolaşıyor. Sıradışı tasarımcıların heyecan verici ürünlerini, yeni trendleri ve zevk sahibi seçkin markaların koleksiyonlarını tek tek seçip üyelerine getiriyor.

Eğer henüz üye olmadıysanız, üye olmak için tıklayınız.

Şifremi unuttum!

KAYIT OL x

BONVAGON dünyayı köşe bucak dolaşıyor. Sıradışı tasarımcıların heyecan verici ürünlerini, yeni trendleri ve zevk sahibi seçkin markaların koleksiyonlarını tek tek seçip üyelerine getiriyor.

Daha önce üye olduysanız, giriş yapmak için tıklayınız.

www.bonvagon.com sitesinde Turkcell Profesyoneller Kulübü üyesi bireysel aboneler ve kurumsal hat kullanıcılarına 150 TL ve üzeri alışverişlerinde anında 20 TL indirim uygulanır ve kargo ücretsizdir.


Kampanya 4 Şubat – 15 Mart 2015 tarihleri arasında geçerlidir. Kampanyadan yararlanmak için kullanılacak Turkcell Profesyoneller Kulübü Şifresi, www.bonvagon.com'a üye girişi yapıldıktan sonra, ödeme sırasında ilgili alana girilmelidir.


Kulüp üyeleri PROF SFR yazıp 2222’ye göndererek kulüp şifresi alabilirler (kurumsal hat kullanıcıları 2222’ye ISTEKAZAN yazıp göndererek aldıkları İşteKazan şifresiyle kampanyadan faydalanabilirler).


Bu kampanya bonvagon.com’daki diğer indirim ve promosyonlarla birleştirilemez